និស្សិតមកពីប្រទេសឥណ្ឌូនេសុី នាំយកអំណោយលោកអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា និងលោកជំទាវ ជូនកុមារនៅមណ្ឌលកុមារកំព្រាវិសាខានៃក្តីសង្ឃឹមវត្តខ្ចាស់
បន្ទាយមានជ័យ: លោក ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការ នគរបាលខេតបន្ទាយមានជ័យ បានដឹកនាំជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខកូនៗ ក្រុមនិស្សិតមកពីប្រទេសឥណ្ឌូនេសុី ចំនួន០៩នាក់ ចូលវិស្សមកាលមកលេងមណ្ឌល និងនាំយក អំណោយរបស់ ឯកឧត្តម អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី ទៅប្រគល់ជូនក្រុមនិស្សិត និងសិស្សមណ្ឌលកុមារកំព្រា វិសាខា នៃក្តីសង្ឃឹមវត្តខ្ចាស់សម្រាប់ប្រើប្រាស់និងហូប ចំនួន៥៨ នាក់ ។នេះបើតាមមន្ត្រីអោយដឹងកាលពីថ្ងៃទី២៦ខែមីនាឆ្នាំ២០២៥ ។
អញ្ជើញចូលរួមមាន : លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី អេង លីហួរ ស្នងការរង លោកវរសេនីយទោ អ៊ុយ អ៊ូ ស្នងការរង លោកវរសេនីយ៍ទោ បោន សីហា មេបញ្ជាការរង វរការពារព្រំដែនគោក៨៩១ លោក សឿម សាអ៊ីម លោកវរសេនីយ៍ទោ នី វិបុល អធិការរង ព្រមទាំងក្រុមការងារគណៈទ្រទ្រង់ វិសាខា នៃក្តីសង្ឃឹមវត្តខ្ចាស់។
បើតាមមន្ត្រីក្រុមការងារ អំណោយរួមមាន៖
១-ថវិកា ចំនួន១. ៥០០ដុល្លារ(មួយពាន់ប្រាំរយដុល្លារ)